L-karnityna jako wsparcie dla naszego mózgu

Jak często zdarza Ci się mieć wrażenie, że Twój mózg jakoś wolniej pracuje i czegoś mu brakuje? Może być to związane ze złą dietą, jaką stosujesz, brakiem aktywności fizycznej a także zmęczeniem wynikającym z niewyspania. No właśnie – każdy z nas powinien przespać minimum 8 godzin w nocy, aby prawidłowo funkcjonować. Dla wielu z nas brzmi to niestety jak marzenie. Często nie wysypiamy się, przez co nasz mózg gorzej pracuje i nie możemy się na niczym skupić. Ktoś coś do nas mówi, a już po chwili nie pamiętamy tego – znajome uczucie, prawda? 

Na pomoc może tutaj przyjść L-karnityna – jest to substancja biorąca udział w procesach metabolicznych naszego organizmu, ale zarazem nie wchodząca w skład białek. L-karnityna ma bardzo dużo cennych właściwości – transportuje ona kwasy tłuszczowe, bierze udział w przemianach metabolicznych naszego organizmu, uczestniczy w kształtowaniu odpowiedniego poziomu lipidów w organizmie, nasila procesy produkcji krwi, a także reguluje pracę kanałów wapniowych i błon komórkowych. 

L-karnitynę możemy znaleźć w specjalnych suplementach diety. Jest ona bardzo potrzebna dla naszego organizmu. Oprócz L-karnityny, na rynku znajdziemy także acetyl l-karnitynę, która posiada zdolność do odbudowy układu nerwowego, a także promuje przepływ krwi do mózgu. Dzięki przyjmowaniu takiego suplementu możemy czuć się o wiele lepiej, co zaoowocuje na naszej późniejszej pracy, a nawet kontaktach z bliskimi. Pamiętajmy o tym, że L-karnityna i acetyl l-karnityna to bardzo podobne substancje, które mają podobne działanie i warto je przyjmować.