Dlaczego warto stosować tyrozynę?

Tyrozyna jest to jeden z najbardziej popularnych suplementów dla osób uprawiających sport. Jest ona znana głównie ze zmniejszenia uczucia zmęczenia, pobudzania pracy mięśni, a także wspomagania odchudzania. Należy ona do aminokwasów endogennych. Jednym z ważniejszych zadań tyrozyny jest także polepszenie zdolności koncentracji i zwiększenie odczuwania przyjemności. 

Tyrozyna jest to jeden z 22 aminokwasów, które budują białka mięśniowe i pozwalają na prawidłową pracę naszego organizmu. Tyrozyna może być produkowana także z fenyloalaniny, czyli innego aminokwasu. Warto także dostarczać ją z zewnątrz wraz z jedzeniem zawierającym białko, na przykład  z mięsem, jajami, mlekiem czy roślinami strączkowymi. Warto jeść te produkty z innymi produktami, zawierającymi witaminę C, kwas foliowy i niacynę, które znajdziemy między innymi w pomarańczach, brukselce, kapuście włoskiej, szpinaku, sałacie, cykorii, pomidorach czy roślinach strączkowych. Te produkty są odpowiedzialne za przemianę tyrozyny – w naszym organizmie będzie więc jej więcej i będzie lepiej przyswajalna. 

Oprócz pokarmów zawierających tyrozynę, warto także zainteresować się suplementami z tyrozyną. Dzięki nim będziemy mogli zagwarantować naszemu organizmowi potrzebną dawkę tyrozyny już w jednej kapsułce lub w małej dawce proszku. 

Dlaczego jeszcze warto przyjmować tyrozynę? Otóż zwiększa ona odporność na stres, a co wiadomo – stres niekiedy zbyt często towarzyszy nam w codziennym życiu. Trudny egzamin, ważna rozmowa czy ciężki dzień w pracy? Z tyrozyną może się stać to łatwiejsze.